Haber

Karasu Çayı doğal güzelliyle renk cümbüşü oluşturdu

Karasu Çayı doğal güzelliyle renk cümbüşü oluşturdu

MARDİN – Mardin ve Diyarbakır hudutları içerisinde bulunan Karasu Çayı, sonbaharın gelmesiyle birlikte sahip olduğu doğal hoşluğunu gözler önüne serdi.

Mardin ve Diyarbakır kentlerinin hudutları içerisinde bulunan Karasu Çayı’nın yaz aylarında ziyaretçilerini büyüleyen görüntüsü sonbahar aylarında da devam ediyor. Sarı, kahverengi ve yeşil tonlarına bürünen Karasu Çayı, doğal güzelliği ile kartpostallık görüntüler oluşturdu. Sonbaharın bütün renklerini barındığı ve ağaçların yapraklarının kuruyup savrulduğu Karasu Çayı’na gelen vatandaşlar oluşan hoşluğun tadını çıkartıyor.

Diyarbakır’ın kalabalığından kaçarak Karasu Çayı’nın doğal hoşluğunu seyretmeye geldiğini belirten Salih Baran, “Doğa ile baş başa kalmayı seviyoruz, o yüzden burayı seçtik, beşerler pek uğramıyor. Dicle Üniversitesi’nde okuyoruz imtihandan çıkıp buraya gelmek istedik. Ben ve bir arkadaşımla birlikte geldik, o şu an tabiatın tadını çıkartıyor. Sonbaharın hoşluğu hakikaten şahane yapraklar sararmış, her taraf fevkalade hoşlukta. Biz buraya yaz aylarında da gelmiştik. Şu an şelale yağmurlardan kaynaklı süratli akıyor. İlkbahar ve sonbahar aylarında buralar çok hoş oluyor. Buraya üçüncü defa gelişimiz, ilkbahar, yaz, sonbahar da geldik. Nasip olursa kış aylarında da gelmeyi planlıyoruz. Vatandaşa tavsiye ediyorum buraya gelmelerini lakin her tarafta çöp var. Biraz dikkat etsinler biz tabiatın birer kesimiyiz. Doğayı kirletmemeliyiz” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu