Haber

92. İzmir Enternasyonal Fuarı Kortej Yürüyüşüyle ​​Başladı

92. izmir Uluslararası Fuar (IEF) kortej yürüyüşüyle ​​başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer“Çok heyecanlıyız. 92 yıldır her yıl kapılarını açan uluslararası bir fuar. Ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Yüksek hayat pahalılığı, yüksek enflasyon karşısında yeniden umut yeşertmeye çalışan bir fuar. ve döviz kurları. Tema gençlik. O nedenle umutlarımız yüksek” dedi.

92. İzmir Enternasyonal Fuarı bugün saat 18.30’da düzenlenen kortej yürüyüşüyle ​​başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndan Kültürpark’a yürüyüş; Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, YETERLİ Parti Kalkınma Politikaları Lideri ve İzmir Milletvekili Ümit Özlale ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yürüyüşte konuşan Tunç Soyer, “Çok heyecanlıyız. 92 yıldır her yıl kapılarını açan uluslararası bir fuar. Ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Dünyaya yeniden umut yeşertmeye çalışan bir fuar. Yüksek hayat pahalılığı, yüksek enflasyon ve döviz kurları ile karşı karşıya olan temanın gençlik olduğunu, bu nedenle “Umutlarımız yüksek” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Mutluyuz. 92 yıldır devam eden bu fuarın açılışında Cumhurbaşkanımızla birlikteyiz. Gerçekten bu yılın gündeminin gençlik olması ayrı bir önem taşıyor. İnşallah” dedi. Daha güzel bir Türkiye’yi gençlerle birlikte inşa edeceğiz.”

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Lideri ve İzmir Milletvekili Ümit Özlale ise, “Çocukluğumun anıları aklıma geldi. O yüzden çok mutluyum. Çok güzel bir etkinlik. Sadece İzmirlileri değil tüm İzmirlileri bekliyoruz. İzmir’in değil, tüm Türkiye’nin.”

Kortejin ardından 92. İEF’nin resmi açılış töreni Alsancak Kültürpark’ta yapılacak.

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu