Haber

Sadullah Ergin aday tanıtım toplantısına katılmadı

CHP Ankara İl Başkanlığı, Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde CHP’li Ankara Milletvekilleri için tanıtım toplantısı düzenledi.

Toplantıya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Nedim Yamalı’nın yanı sıra Millet İttifakı partilerinin liderleri katıldı. Toplantıda adayların tanıtım resimleri gösterildi. CHP listesinden adaylığı tartışma yaratan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin törene katılmadı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı konuşmada, “Bu seçimi kazanacağız. Zor bir seçime giriyoruz. Artık karalama siyasetinin sonu geldi”ifadeleri kullandı.

‘AVUKATLA GELDİM’

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, gazetecilerin, “Sayın Sadullah neden katılmadı?”soruya, “DEVA Partisini temsilen buradayım. İl Başkanları toplantımız devam ediyor. Kendi aramızda bazı işler yaptık. Genel liderimize eşlik ediyor. Organizasyon liderimiz Sadullah Bey. Onun adına vekaleten kendi adıma geldim. CHP listelerinden seçilmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve bu çabanın sonunda 14 Mayıs’ta Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkenin Cumhurbaşkanı olacak. DEVA parti rozeti ve kimliğiyle genel başkan yardımcısı olarak CHP listelerinden milletvekili adayıyız. Meclise girdiğimizde DEVA partisinin milletvekilleri olarak and içeceğiz. Bu sadece bir seçim işbirliği.”cevabı verdi.

KAYNAK: MİLLİYET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu