Haber

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Enerji Kentleri Birliği Daimi Komite Üyeliğine seçildi.

Enerji Kentleri Birliği Mayıs 2023 Olağan Meclis Toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirdi. Meclis Toplantısına katılan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yapılan seçimlerde Birlik Daimi Üyeliğine seçildi.

Türkiye’de 150 belediyenin üye olduğu Güç Kentler Birliği’nin (EKB) Mayıs 2023 Olağan Meclis Toplantısı Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapıldı. Güç Kentler Birlik Lideri ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Önder Zolan, 1997 yılında Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği olarak kurulan ve adını Birlik olarak değiştiren birlik için bugüne kadar emeği geçen birlik liderleri ve meclis üyelerine teşekkür etti. Jeotermal kaynak potansiyelinin yanı sıra yenilenebilir enerji kaynaklarının da çeşitlendirilmesi ile Türkiye’de 71 ilde isim değişikliği yapıldığını anlatan Başkan Zolan, enerjinin önemine dikkat çekti.

Enerjinin günümüzde daha fazla önem kazandığının altını çizen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi’nin bu alanda hayata geçirdiği projelerden bahsetti. Elektriğin gerçek ve verimli kullanılması konusunda özellikle belediyelere büyük sorumluluk düştüğüne değinen Önder Işık, Kütahya Belediyesi olarak elektrik alanında mevcut yatırımların ek projelerle devam ettiğini belirtti. Önder Işık, Türkiye’nin özellikle yenilenebilir enerji alanında zengin bir ülke olduğunu belirterek, Enerji Kentleri Derneği’ne de değerli görevler düştüğünü söyledi.

Başkan Zolan’ın açılış konuşmasının ardından Güç Kentler Derneği 2022 Faaliyet Raporu görüşüldü ve ardından komisyon, plan bütçe kurulu ve hesap komisyonu seçimlerine geçildi. Lider Işık, yapılan seçimlerde Birlik Daimi Üyeliğine seçildi. – KÜTAHYA

atabeyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu